Święta Wielkanocne - Kościół Zielonoświątkowy

Idź do spisu treści

Menu główne

Święta Wielkanocne

 
 

Święta Wielkanocne


"Христос Воскрес! - Воистину Воскрес!" te radosne pozdrowienia rozbrzmiewały w naszym zborze  5 i 6 maja. Obchodziliśmy święta Wielkanocy. Bóg nam darował błogosławiony czas, który mogliśmy wspólnie spędzić w Jego obecności. Mieliśmy zaszczyt gościć wielu braci i sióstr, zarówno tych z okolicznych zborów jak i z najdalszych krańców Polski. W niedzielę gościliśmy pastora Kościoła Zielonoświątkowego w Warszawie  - Arkadiusza Kuczyńskiego wraz z żoną, brata Kazimierza Dąbka ze zboru w Zabrzu oraz brata Jana Kondratiuka z Bielska Podlaskiego. Na początku nabożeństwa dzieci usługiwały pięknymi wierszami i śpiewem.

Potem mogliśmy wysłuchać kazania brata Kondratiuka na temat podejmowania właściwych wyborów  w naszym życiu. Nawet, gdy dokonamy złego wyboru, zawsze mamy możliwość naprawić swoje postępowanie. Bóg zawsze daje kolejną szansę dla człowieka. Nasze wybory powinniśmy opierać na słowach samego Jezusa: „Boże, nie moja wola, lecz Twoja” Łuk. 22:42.
Brat Kazimierz Dąbek podzielił się z nami budującym świadectwem swego uzdrowienia, którego dokonał nasz Wszechmogący Bóg. Słyszeliśmy słowa wzywające do tego, abyśmy mieli zawsze Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu.
Zespół studentów również usłużył nam pieśnią, mówiącą o Zmartwychwstaniu Jezusa.
Mogliśmy też wysłuchać kazania pastora Kuczyńskiego o tym, że Bóg nigdy z nas nie rezygnuje, niezależnie od tego czy już kolejny raz Go zawiedliśmy, gdy prosimy o wybaczenie, On wybacza. Tylko, czy jesteśmy gotowi, aby pójść za Nim bez względu na to, jaka będzie nasza przyszłość?

Tego samego dnia wieczorem , ponownie zgromadziliśmy się na nabożeństwie, które w całości prowadziła młodzież. Nasz lider młodzieżowy krótkim słowem rozpoczął to nabożeństwo.
To był naprawdę wspaniały czas. Młodzi bracia wzywali nas do spędzania więcej czasu w Bożej obecności, do szukania Jego oblicza, do wyznawania swoich grzechów. Słyszeliśmy też słowa mówiące o doskonałości ofiary Jezusa, dzięki której mamy zbawienie.
Było dużo usług śpiewem oraz usługa wierszem. Jakiś czas temu prosiliśmy Boga o to, aby młodzież rozwijała się muzycznie i podczas tych Świąt mieliśmy okazję zobaczyć Bożą odpowiedź na nasze modlitwy. Po nabożeństwie jeszcze długo mieliśmy wspaniały czas przy rozmowach.

W poniedziałek rano kolejny dzień świętowaliśmy Zmartwychwstanie naszego Pana. Na nabożeństwie mogliśmy gościć pastora zboru Zielonoświątkowego z Bielska Podlaskiego Anatola Pawluczuka z żoną oraz pastora Kościoła Chrystusowego Henryka Karasiewicza wraz z żoną.
Na początku nabożeństwa usługiwał najmłodszy zespół, mogliśmy wysłuchać pięknych pieśni w wykonaniu dzieci.
Kazanie pastora Karasiewicza przypomniało nam o wielkości Boga w naszym życiu. Brat Dąbek usłużył na temat ogólnego życia chrześcijańskiego, jakie powinno być, a także o pokoju Bożym, który powinien gościć w sercu każdego chrześcijanina „A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie.” Filipian 4:7. Pastor Pawluczuk jeszcze raz podsumował, że końcowe zwycięstwo należy do naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Исцели моё сердце Христос, я изранен житейской борьбой, дай мне чувствовать близость с Тобой, не оставь меня Боже благой! Brzmiały słowa wzruszającej pieśni którą zaśpiewali goście z Warmii.

Tego samego dnia wieczorem, młodzież spotkała się na krótkim nabożeństwie, a potem wspólnie spędziliśmy czas na rozmowach przy ognisku i grillu. Przyjechała do nas młodzież z okolicznych zborów i mogliśmy razem spędzić ten wolny czas grając w siatkówkę i piłkę nożną.
Takim oto przyjemnym akcentem zakończyliśmy święta , pełni pozytywnych wrażeń, napełnieni Bożą obecnością i pełni sił do dalszej wspólnej ziemskiej wędrówki…


Obejrzyj zdjęcia >>

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego