Boże Narodzenie - Kościół Zielonoświątkowy

Idź do spisu treści

Menu główne

Boże Narodzenie

 
 

Święta Bożego Narodzenia

7 i 8 stycznia świętowaliśmy przyjście na świat naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wzrok wszystkich był skierowany na Boga, który tak bardzo uniżył się i przyszedł w ludzkim ciele na ziemię splamioną grzechem, aby przynieść ludziom nadzieję.
W poniedziałek, na porannym uroczystym nabożeństwie gościliśmy pastora z kościoła Chrystusowego w Bielsku Podlaskim Henryka Karasiewicza wraz z żoną. Pastor podzielił się z nami słowami o równości i jedności wszystkich ludzi w Jezusie.

Starsze dzieci przygotowały wzruszające przedstawienie opowiadające o spotkaniu szewca Ignacego z Bogiem. Główną myślą przedstawienia był werset Ew. Mateusza 25:40 „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyliście”. Mogliśmy też wysłuchać pięknych kolęd i wierszyków w wykonaniu dzieci.
Po nabożeństwie Pastor ogłosił zaręczyny Daniela Drobnikowskiego i Marleny Dubiaga. Cały zbór błogosławił narzeczeństwu w modlitwie.

Wieczorem o godzinie 18 ponownie zebraliśmy się na nabożeństwie, aby szukać Bożego oblicza. Przyjechało do nas dużo młodzieży z okolicznych zborów. Gościliśmy młodzież z kościoła Zielonoświątkowego w Hajnówce, młodzież z Grabówki, z Bielska Podlaskiego i z Czeremchy. Prosiliśmy Pana o błogosławieństwo i Bóg obficie pobłogosławił czas nabożeństwa. Mogliśmy przeżywać cudowne chwile w społeczności ze sobą i z naszym Panem. Każdy z gości dzielił się Bożym Słowem, świadectwem, czy też pięknymi pieśniami.
Kolejnego poranka znów spotkaliśmy się w kościele, aby drugi dzień świętować Boże Narodzenie. We wtorek gościliśmy pastora z kościoła Zielonoświątkowego w Bielsku Podlaskim Anatola Pawluczuka, oraz pastora zboru Zielonoświątkowego w Hajnówce Jerzego Szpilko.


Obejrzyj zdjęcia >>

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego