Zbór zielonoświątkowy w Dubiczach Cerkiewnych na Białostocczyźnie jest zborem wiejskim, rozwijającym się liczebnie, mimo niekorzystnej sytuacji demograficznej na tym terenie. Zrzesza wiernych z kilkunastu wsi w okolicy, m.in. z Dubicz, Redut, Grabowca, Korycisk, Jelonki, Tofiłowiec, Malinnik, a także z dwóch miast – Bielska Podlaskiego i Hajnówki. Wierni wywodzą się głównie z rodzin zielonoświątkowych (już 4. pokolenie!) lub prawosławia, dominującego liczebnie w tym regionie.
Obecnie pastorem jest Andrzej Światłowski. Wraz z pastorem, radę Starszych Zboru stanowią Stanisław Nawrocki, Władysław Dubiaga, Jan Czykwin, Samuel Szymaniuk. Nasz zbór liczy prawie 120 członków, ponad 50 dzieci i ok. 15 sympatyków. Członkowie zboru są w różnych przedziałach wiekowych. Najwięcej jest młodzieży oraz osób w średnim wieku, ale też niemałą grupę, stanowią osoby w wieku starszym. Ze względu na to, że jest dużo młodych małżeństw, przybywa też dzieci. Podczas nabożeństw prowadzone jest także nauczanie biblijne dla dzieci i młodzieży. Liderem młodzieżowym jest Samuel Szymaniuk.
Ze względu na brak miejsc, po długich rozmowach i modlitwach, została podjęta decyzja o budowie nowego domu modlitwy. Powstanie on na działce znajdującej się nieopodal obecnego budynku zboru.
"A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Chrystus, Syn Boga żywego."
Ew. Jana 6:69
Wyznanie wiary
Wierzymy, że Pismo Święte – Biblia – jest Słowem Bożym, nieomylnym i natchnionym przez Ducha Świętego, i stanowi jedyną normę wiary i życia.
Wierzymy w Boga w Trójcy Świętej jedynego, w osobach Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
Wierzymy w Synostwo Boże Jezusa Chrystusa, poczętego z Ducha Świętego, narodzonego z Marii Dziewicy; w Jego śmierć na krzyżu za grzech świata i Jego zmartwychwstanie w ciele; w Jego wniebowstąpienie i powtórne przyjście w chwale.
Wierzymy w pojednanie z Bogiem przez opamiętanie i wiarę w ewangelię, w chrzest i Wieczerzę Pańską.
Wierzymy w chrzest Duchem Świętym, przeżywanie pełni Ducha i Jego darów.
Wierzymy w jeden Kościół, święty, powszechny i apostolski.
Wierzymy w uzdrowienie chorych jako znak łaski i mocy Bożej.